Черно море постигна минимална победа срещу Арда

В двубой от 16-ия кръг на efbet Лига Черно море победи трудно гостуващия Арда с 1:0 с гол в 81-ата минута на Васил Панайотов. С успеха си „моряците“ се изравняват на върха на временното класиране с ЦСКА-София с по 35 точки, но столичани имат по-добра голова разлика. Арда остава на шестата позиция с 25 точки.

Първото положение в мача бе още в 3-ата минута, когато Атанас Илиев стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отдясно, вратарят на гостите Анатолий Господинов не успя да улови топката и тя се отби в гърдите му, но след това бе изчистена. В 5-ата минута домакините имаха нова възможност. Илия Юруков сбърка при изнасянето на топката, Атанас Илиев намери Алекс Фернандес, който стреля на два пъти, но единия път топката се отби в играч на Арда, а втория – мина над вратата. В 29-ата минута Алекс Фернандес стреля от ъгъла на наказателното поле отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

В 36-ата минута Иван Коконов от гостите стреля опасно от дистанция, топката рикошира в играч на домакините премина опасно близо до вратата на Черно море. Малко след това Алекс Фернандес стреля отново опасно по диагонал отдясно, но вратарят Анатолий Господинов показа класа и успя да избие топката.

В първите секунди на второто полувреме Преслав Боруков от Арда успя да вкара гол, който обаче не беше зачетен заради засада.

В 54-ата минута Даниел Димов засече с глава топката след центриране отдясно, но тя премина на сантиметри встрани от вратата на гостите. В 67-ата минута вратарят на Арда Анатолий Господинов изби топката в корнер, след като тя летеше балонно към вратата, след като Брено Тейшейра я отклони с глава при разбъркване в наказателното поле.

Десет минути преди края Преслав Боруков изведе в отлична позиция Абубакар Тунгара, който стреля, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да спаси с крак.

Така се стигна до 81-вата минута, когато Велислав Василев пресече една лошо изритана топка от вратаря на гостите Господинов. Без да се бави Василев центрира отдясно в наказателното поле на гостите, където Васил Панайотов пое топката с гърди, завъртя се и с майсторски изстрел донесе победата на Черно море.

Черно море – Арда 1:0 (0:0)

Съдия – Радослав Гидженов;

Жълти картони: Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Велислав Василев (Черно море); Абубакар Тунгара (Арда);