Арда чукна Берое и прекъсна черна серия

Отборът на Арда сложи край на серията си от пет поредни мача без победа в Първа лига, след като надви Берое с 1:0 у дома в мач от 17-ия кръг на първенството.

Тимът на Александър Тунчев записа три поредни равенства с Лудогорец, ЦСКА и Левски в последните седмици, но последния успех на тима в Първа лига датираше от 1 октомври.

Днес Арда доминираше срещу „зелените“, но трябваше да почака до 71-та минута за победния гол на Абубакар Тунгара, който е бивш играч на старозагорци. Гостите не успяха да отговорят в оставащите минута и двубоят завърши при резултат 1:0.

С този успех Арда се изкачи до пето място в класирането с 28 точки, Берое заема осма позиция в подреждането с актив от 21 точки.

Източник: gol.bg