Бабакар Дион и Евандро донесоха победата на Локомотив (Пловдив) над Арда

голмайстори: 1:0 Абубакар Тунгара 5, 1:1 Бабакар Дион 35, 1:2 Евандро 71-дузпа
жълти картони – Окезие, Абубакар Тунгара, Ел Мами Тетах (Арда), Мартин Райнов (Локо Пд)
състави
Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев (90+1 – Милен Стоев), Пламен Крачунов, Джелал Хюсеинов, Ебенезер Окезие, Лъчезар Котев, Иван Тилев (64 – Ел Мами Тетах), Борислав Цонев, Абубакар Тунгара, Станислав Иванов, Тонислав Йорданов (73 – Борис Тютюков)
Локомотив: Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Мартин Райнов (74 – Мичи Нтело), Христо Иванов, Евандро (89 – Ивайло Иванов), Йоан Баи (79 – Криситян Пешов), Димитър Илиев, Бабакар Дион (89 – Милош Петрович)

Локомотив (Пловдив) направи обрат срещу Арда и победи с 2:1 в Кърджали в мач от 25-ия кръг от efbet Лигата. Абубакар Тунгара изведе домакините от Кърджали напред в резултата след грешка на вратаря Динко Хоркаш. Бабакар Дион изравни половин час по-късно след асистенция на Евандро, а самият Евандро вкара от дузпа 20 минути преди края на редовното време.

Още в петата минута тимът на Арда излезе напред в резултата. Мартин Паскалев върна топката рисково към вратаря Динко Хоркаш, който я прати в краката на Абубакар Тунгара. Нападателят излезе сам на празна врата и му остана само да прати топката в мрежата – 1:0.

В 16-ата минута Мартин Райнов удря да изравни за „черно-белите“, но попадението му не бе признато заради засада.

Малко по-късно капитанът на гостите Димитър Илиев нацели с глава гредата, но и в тази ситуация страничният рефер Димо Вълчев вдигна флага за засада.

Стигна се до 35-ата минута, когато Евандро центрира меко отляво, а Бубакар Дион връхлетя и вкара топката във вратата на Господинов за 1:1. Първоначално отново бе вдигната засада, но след като ситуацията бе преразгледана от ВАР съдиите, се прецени, че Пламен Крачунов покрива засадата и попадението бе зачетено.

В 62-рата минута вратарят на домакините Господинов спаси удар на Мартин Паскалев с глава.

В 70-ата минута Ангел Лясков проби отляво и центрира, а Пламен Крачунов от Арда се хвърли на шпагат, но изби топката с вдигната си ръка. Евандро стреля техвиченто с левия си крак в центъра на вратата, докато вратарят Господинов се бе хвърлил предварително вдясно.

Малко преди края Динко Хоркаш изкупи вината си при гола, като парира удар на Ел Мами Тетах.

В края на мача Бабакар Дион пропусна да направи успеха на пловдивчани по-убедителен.

Локомотив (Пловдив) се качи на четвърто място в класирането, като изпревари Левски. Арда остана на седма позиция, а следващия кръг гостува именно на „сините“.

Източник: bta.bg

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *