Ветеранът по тенис на маса Димитър Караиванов направи златен дубъл в Турция

Валентина ИВАНОВА

Ветеранът по тенис на маса Димитър Караиванов от Спортен клуб по тенис на маса „Родопи“ направи златен дубъл в Турция.
Момчилградчанинът участва в 4-тия Международен турнир, проведен на 11 и 12 юни  в Болу. В спортната зала на общината на 16 маси премериха сили 217 тенисисти от 9 държави. Състезателите бяха разпределени в шест възрастови групи.

Караиванов се класира на първо място в индивидуалното първенство в своята възрастова категория-над 70 години. В групата тойспечели три срещи,на полуфинала победи Осман Кум от Измир с 3:2 и на финала бе убедителен срещу Фехми Явузер от Бурса с 3:1 гейма.

На двойки мъже момчилградчанинът и партньорът му Росен Иванов от Варна безапелационно  спечелиха първото място и златните медали, без да загубят нито една среща

На финала се наложиха над Фехми Явузер/Бурса/и Шенел Алтун/Ескишехир/с 3:1.

Това е шестото участие на турнири в Турция за Димитър Караиванов. И от шестте турнира той се завърна с шампионска титла. Успешното представяне на родопчанина му донесе нови персонални покани за участие в турнири в Ескишехир, Мерсин, Бодрум и Анталия.