„Хебър“ и „Крумовград“ завършиха наравно в Пазарджик Гостите играха от 81-та минута с 10 човека, Джунейт Али бе изгонен след втори жълт картон

Първенство на България по футбол, мач от 12-ия кръг на efbet Лига между отборите на Хебър (Пазарджик) и Крумовград:

Хебър – Крумовград – 0:0
червен картон: Джунейт Али 81 (Крумовград)
стадион: „Георги Бенковски“, Пазарджик
главен съдия: Никола Попов
жълти картони: Стилиян Тисовски, Архан Исуф, Мартин Михайлов (Хебър); Серкан Юсеин, Божидар Кацаров, Джунейт Али, Калоян Пехливанов и Даниел Миланович, Любослав Пенев-треньор (Крумовград).
състав на Хебър: Матвей Игонен, Архан Исуф (72-Жоао Сеско), Мартин Михайлов, Лазар Марин (46-Николас Пенев), Роберт Мазан, Карлос Охене, Стилиян Тисовски, Марсел Канади (46-Георги Вълчев), Олексий Збун (69-Богомил Божуркин), Ангел Бастунов (87-Стефан Цонков) и Георги Николов.
състав на Крумовград: Янко Георгиев, Калоян Пехливанов, Раян Сенхаджи, Вячеслав Велев, Джунейт Али, Божидар Кацаров, Серкан Юсеин (90-Клайдер Машедо), Жак Пехливанов (65-Бисер Бонев), Даниел Милянович (90-Матей Шимич), Диего Рапосо (76-Октай Юсеин) и Александър Колев.

Хебър (Пазарджик) спечели само точка при домакинско равенство 0:0 срещу десетима от Крумовград в двубой от 12-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Гостите играеха с човек по-малко от 81-та минута, когато Джунейт Али бе изгонен с втори жълт картон.

Равенството изкачи Хебър пред Ботев (Пловдив) на десето място в класирането с 13 точки, а Крумовград е с една повече на девета позиция.

Крумовград направи първото положение в мача в 21-та минута. Серкан Юсеин свали центриране в наказателното поле към дузпата, където Александър Колев бе непокрит и пробва удар със задна ножица. Нападателят обаче бе неточен.

Това бе единствената голова ситуация през първото полувреме, в което нямаше точен удар към вратите. Джунейт Али отправи първия  след десет минути игра през втората част, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Хебър – Матвей Игонен.

Крумовград създаде най-чистата ситуация в мача в 70-ата минута. Алекс Колев засече центриране на Вячеслав Велев и удари страничната греда, а топката се върна към терена в непокрития Джунейт Али. Той обаче не уцели вратата от 100-процентова ситуация.

Джунейт Али от гостите от Крумовград бе изгонен от игра в 81-та минута с втори жълт картон и Хебър бързо създаде две положения за гол. Появилият се в игра на почивката Николас Пенев влезе в наказателното поле и подаде пред вратата, но топката не стигна до негов съотборник. Малко по-късно негово центриране бе засечено от Георги Николов, който не успя да вкара гол.

Двубоят на стадион „Георги Бенковски“ завърши наравно 0:0, а програмата на efbet Лига продължава с двубой между Пирин и Славия.

Източник: bta.bg