Нашенец спечели бронз на Голямото бягане на Ататюрк в Бурса Ветеранът от Ардино Фикри Хашал участва с 88-ото издание на маратона

Гюнер ШЮКРИ

Ардинският лекоатлет-ветеран инж.-геодезист Фикри Хашал взе участие в 88-ото Голямо бягане на Ататюрк в Бурса, организирано по повод 104-ата годишнина от пристигането на създателя на Република Турция Гази Мустафа Кемал Ататюрк в Анкара.

Той се състезаваше от името на община Ардино във възрастовата група 65-69 години и се класира на трето място. В надпреварата взеха участие повече от 500 състезатели. Победител стана 66-годишният Харун Караагач, на второ място се нареди 67-годишният Хасан Къран. Организатор на спортната проява бе турската федерация по лекоатлетизъм.

„Конкуренцията беше много голяма. Доволен съм от представянето си и най-вече от това, че успях да участвам в състезанието. Сега съм на 69 години и се надявам живот и здраве да бягам до 99-годишна възраст“, заяви Фикри Хашал.

Той е постоянен участник в състезанията за дълги разстояния и полумаратони в България и Турция.