Кърджалийският каратист Тунджай Тасим спечели бронз на държавното първенство 23 клуба от страната участваха в шампионата, проведен в Пловдив през уикенда

Валентина ИВАНОВА

Тунджай Тасим спечели бронзов медал в дисциплината Кумите в категория 73 кг на Държавно първенство по Шотокан карате, което се проведе в Пловдив през уикенда. В оспорваното състезание участваха 23 клуба от цяла България.

17-годишният ученик в СУ «Отец Паисий» е европейски шампион за кадети и е един от най-титулуваните каратисти от Кърджали. В момента е играещ треньор във филиала на известния клуб «Цанев», който пък се нареди на първо място в отборното класиране.

В отборната надпревара Тунджай и съотборниците му Радослав и Красимир заеха второ място.

Кърджалиецът се готви за предстоящите важни състезания: международен турнир в Босна на 9-10 март, Държавно първенство по олимпийско карате в началото на месец април и Sofia Open, организиран от Карате клуб «Цанев» на 20 април.