Кърджалийката Алейна Мехмед спечели бронз на Световната купа в Будва Националките бяха водени от олимпийската шампионка Стойка Кръстева

Валентина ИВАНОВА

Алейна Мехмед от Кърджали спечели бронзов медал в категория 81 кг на Световната купа по бокс за младежи и девойки „Адриатическа перла“. Спортният форум се проведе Будва от 3 до 10 март.  На ринга в Черна гора талантливата боксьорка на България отстъпи на полуфиналите с 0:5 съдийски гласа на индийката Хуши Поония.

Награждаването в Будва

Националните ни гарнитури при младежите и девойките бяха водени от селекционерите Фикрет Ереджебов и Стойка Кръстева.

Алейна Мехмед с инж. Кяшиф през 2022 година

Олимпийската шампионка Стойка Кръстева е треньорка на Алейна и в клуб «Локомотив» – София, където девойката от Кърджали тренира от две години. Алейна стана поредното откритие на треньора на «Арда бокс» Стоян Узунов и започна своята кариера в родния си град. Благодарение на подкрепата, която младата боксова надежда получи от инж. Кяшиф Кяшиф, тя влезе в големия спорт като участва на Европейското първенство за девойки в Монтесилвано, Италия, през септември 2022 година и спечели бронзов медал.