Каратистът Тунджай Тасим се прибра с 2 златни медала от Лесковац Състезателите от филиала „Цанев“ спечелиха 12 отличия

Валентина ИВАНОВА

В събота се проведе елитният международен турнир по карате в сръбския град Лесковац. Традиционно в него участва европейският шампион за юноши Тунджай Тасим от Кърджали. Тази година той замина със силна група от свои възпитаници, които подготвя във филиала на клуб «Цанев». Антон Атанасов и Симона Николова, ученици в СУ «Владимир Димитров-Майстора», Мехди Ходжов от СУ  «П.Р. Славейков», Рабиа Сабриева от СУ «Йордан Йовков», Онур Хасан и Тунджай Тасим от СУ «Отец Паисий» се прибраха общо с 12 медала.

Играещият треньор завоюва две златни отличия, постигнати след безапелационни победи, съобщи самият той за „Нов живот“.

Кърджалийци допринесоха за третото место в комплексното класиране на клуб «Цанев» и първото място в дисциплината „Ката“.

Тунджай сподели, че следващото му състезание е големият турнир „Sofia Open“, чийто организатор е клуб «Цанев». А на 6-7 април в столицата ще се проведе държавното първенство за юноши.