Арда загуби от ЦСКА-София в Кърджали след пълен обрат през второто полувреме

Нов живот

Срещата от 30-ти кръг в Първа професионална футболна лига между „Арда“ /Кърджали/ и ЦСКА-София, която се игра вчера на стадион „Арена Арда“ в Кърджали завърши 2:3. Головете отбелязаха: 0:1 Юрген Матай 12, 1:1 Борислав Цонев 19, 2:1 Станислав Иванов 21, 2:2 Тобиас Хайнц 57, 2:3 Улаус Скаршем 66.
ЦСКА-София направи пълен обрат през второто полувреме, с което „червените“ завършиха на второ място в редовния сезон с точка пред „Черно море“ (Варна).

ЦСКА-София нанесе първия удар в мача в 12-ата минута, когато капитанът на столичани се възползва от отлично центриране на Тибо Вион и засече топката с глава покрай дузпата. Той вкара за 1:0 в полза на гостите.

В 19-ата минута Деян Лозев центрира от лявото крило и Чинонсо Офор свали топката с глава пред погледа на Матай, изпращайки я в краката на Борислав Цонев. Халфът стреля моментално от близко разстояние и изравни, а Станислав Иванов покачи на 2:1 в 21-та минута. Първото полувреме завърши при аванс за  „Арда“.

Матиас Фаетон не успя да се разпише три минути след подновяването на играта, но Тобиас Хайнц го направи в 57-та минута. Халфът на столичани стреля и ударът му бе отбит, но неговата добавка в близкия ъгъл бе безупречна и ЦСКА-София стигна рано до изравняване на резултата.

Столичани стигнаха до пълен обрат в 66-ата минута. Сайней Санянг центрира от лявото крило и топката стигна до далечната греда за Улаус Скаршем, който преодоля за трети път Анатолий Господинов.

„Арда“ игра в състав: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Чинонсо Офор, Борислав Цонев (72-Иван Тилев), Ебенезер Окезие (80-Тонислав Йорданов), Деян Лозев, Ел Мами Тетах (88-Борис Тютюков), Илия Юруков (72-Джелал Хюсеинов), Лъчезар Котев и Станислав Иванов (88-Иван Коконов).