Юношите на волейболна АРДА сразиха Берое и „дишат във врата“ на първенците

Божидара АНГЕЛОВА

Тимът е с реален шанс да поведе в класирането в последния кръг на първенството

Вчера (29 януари) в спортната зала на Стара Загора юношите старша възраст на волейболна АРДА сразиха категорично силния отбор на Берое Стара Загора с 3:0 (27:25; 25:16; 25:21). Припомняме, че в първия мач, изигран между двата отбора в есенния полусезон, нашият тим като домакин претърпя загуба от старозагорци с 3:1.

След вчерашната си победа АРДА се доближи на една точка разлика до първенеца в класирането и заема второ място в таблицата. Това се случва един кръг преди края на първенството. След триумфа си в събота АРДА зае второто място с 11 точки, като с 12 е Берое. Остава още един кръг, който ще се играе през следващия уикенд. Според специалисти има два възможни сценария. В единия нашият волейболен тим има шанс да поведе и да спечели директна квота за класирането на финалите. В другия – ако остане втори – ще играе на квалификации.

Това е първият младежки отбор на АРДА за този сезон, който е много близо до класиране на финалите. Треньор е Павел Митев.