Отборите от школата на АРДА с поредни успехи в първенството

Нов живот

През изминалата седмицата отборите от школата на АРДА отново се представиха на добро ниво. Тимът на АРДА II допусна неприятна загуба с 2:3, като гости на ОФК Хасково 1922. Юношите старша възраст също не успяха да вземат трите точки при визитата си на Димитровград 1947.

Юношите на АРДА U17 постигнаха две победи. Първата като домакини на Розова долина, а втората служебно срещу Лидер. В домакинството на стадиона в Черноочене младите футболисти на АРДА изиграха доста интересен и динамичен мач. След две положения за нашите футболисти, при които не се стигна до гол, гостите при първата си атака успяха да открият резултата. Това попадение мотивира играчите на АРДА U17  и те бързо стигнаха до изравняване чрез Петър Динев. Малко по-късно отново Динев бе близо до второ попадение, но топката мина близо до страничната греда. До края на първото полувреме водените от Цанко Бисеров футболисти буквално поставиха под обстрел стража на гостите, но до второ попадение не се стигна. След почивката Николай Жеков напредна в наказателното поле, където бе фаулиран и сам реализира отсъдената дузпа за 2:1. Именно Жеков можеше да покачи, но негов удар мина малко над напречната греда. Гостите успяха да изравнят в средата на втората част. Победния гол за АРДА U17 бе дело на Берк Мустафа, който засече центриране от дясно.

Поводи за радост имаха и играчите на АРДА U15, които постигнаха минимална победа с 1:0 като гости на Лидер (Ягодово). Кирил Кавракиров бе автор на единственото попадение в 21-ата минута. Футболистите на Недрин Юзджан са на второ място в класирането с 62т., колкото има и Спартак 1947.