Със страхотен гол Крумовград надделя над Берое за първи успех при Генчев

Крумовград победи Берое с 1:0 като домакин в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата бе дело на Ренан Ареяс в 15-ата минута, който с превъзходно изпълнение донесе първи успех на отбора на Станислав Генчев от 6-и октомври насам, когато бе победен Ботев Враца, отново с 1:0. Това бе първи успех за Генчев начело на Крумовград.

С победата тимът воден от Генчев събра 21 точки и се изкачи до 11-ата позиция в таблицата. Берое е на 9-ото място с три пункта повече.

Още в първата минута Берое можеше да открие резултата. Джани Политино центрира към Майк Севайос, но нападателят не успя да засече топката, която достигна до Вини Трибуле. Той стреля от малък ъгъл, но капитанът на домакините Божидар Кацаров изчисти от голлинията.

В 15-ата минута Крумовград поведе в резултата. Патрик Луан проби по лявото крило и подаде към Ренан Ареяс, който със страхотен удар от движение от границата на пеналтерията прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Родриго Ачинели.

Гостите можеха да изравнят почти веднага. Трибуле проби по левия фланг, справи се с Кацаров и опита с техничен удар да преодолее Благой Макенджиев, но топката премина малко над напречната греда. Малко след това французинът засече центриране на Политино и пробва късмета си с глава, като този път изпълнението му бе точно, но Макенджиев се намеси.

В 30-ата минута Крумовград създаде нова хубава атака. Серкан Юсеин центрира към Раян Сенхаджи, но изстрелът с глава на защитника бе неточен.

Две минути след началото на второто полувреме Берое организира хубаво нападение. Трибуле проби по левия фланг и върна топката на границата на наказателното поле към Сегундо Пачаме. Той стреля от движение и ударът му бе точен, но защитник на Крумовград блокира изпълнението. При ситуацията останаха сериозни съмнения за игра с ръка на бранител на домакините. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но решението на главния съдия Петър Кузев не бе променено, въпреки че имаше основания за 11-метров наказателен удар.

В 63-ата минута Вячеслав Велев отправи коварен удар от далечно разстояние, но изпълнението му премина на няколко сантиметра от десния страничен стълб на вратата на Ачинели. Две минути по-късно, след разбъркване в наказателното поле на Берое, топката стигна до Сенхаджи. Изстрелът му обаче бе неточен.

16 минути след това играчите на Станислав Генчев огранизираха хубава атака с технични отигравания. Колев намери Ареяс с пета, а той продължи към появилия се като резерва Жеферсон Манярес, който прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада на Ареяс.

Две минути преди края на редовното време Крумовград можеше да вкара втори гол. Александър Колев подаде към Ареяс, който продължи към Манярес. Той стреля от далечно разстояние, но Родриго Ачинели се намеси.

Крумовград: 21. Благой Макенджиев – 88. Ренан Ареяс, 2. Джунейт Али (80′ –  6. Жеферсон Манярес), 5. Матей Шимич, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев – 44. Божидар Кацаров (К), 17. Патрик Луан (80′ – 77. Октай Юсеин), 10. Серкан Юсеин (71′ – 30. Жак Пехливанов), 23. Димитър Тонев (61′ – 80. Китан Василев) – 9. Александър Колев

Резерви: 12. Николай Пранджев – 14. Даниел Миланович, 20. Джунейт Яшар, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 6. Жеферсон Манярес, 4. Лукас Сантана

Треньор: Станислав Генчев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 7. Густаво Каскардо, 5. Лучиано Скуадроне, 11. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо (60′ – 10. Енцо Ойос), 20. Сегундо Пачаме (78′ –  Жорди Говеа), 24. Стефан Гаврилов (60′ – 21. Тиаго Сейхас), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос

Резерви: 1. Димитър Алтънов, 21. Тиаго Сейхас, 6. Жорди Говеа, 10. Енцо Ойос, 14. Викторио Вълков, 19. Васил Василев, 18. Томислав Петков

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Петър Кузев

Жълти картони: Едуин Ласо, Ренан Ареяс, Лучиано Скуадроне, Божидар Кацаров, Густаво Каскардо, Вини Трибуле