Община Момчилград отличи най-добрите си спортисти за 2023 г.

Община Момчилград отличи най-добрите си спортисти за постигнати успехи през годината. Общо 33 състезатели от петте спортни клуба в града получиха грамоти и предметни награди.
Кметът на общината Илкнур Кязим поздрави всички спортисти за постигнатите успехи през 2023 година. „С всяка изминала година Вие умножавате успехите си на национални и международни турнири. Високите резултати, които постигате утвърждават Момчилград като град със спортен дух и традиции в спорта. Пожелавам Ви да запазите искрата за победа и през 2024 година да покорявате нови и по-високи върхове”, заяви Илкнур Кязим.
Инициативата на Община Момчилград за награждаване на най-добрите спортисти се провежда за поредна година. Под внимание се взимат най-високите постижения на спортистите от петте клуба по футбол, тенис на маса, вдигане на тежести, борба и бокс.
През 2023 година щангистките от СК „Наим Сюлейманоглу” отново бяха безапелационни шампиони в своите категории. Айше Мехмедова, Анифе Бехчет, Седеф Халибрям, Елена Георгиева спечелиха златото при кадетки и девойки.
Златни медали на държавни първенства по борба за спечелиха Кадир Орхан и Назар Бекир от СК „Родопи”. В тениса на маса първо място в индивидуалните надпревари спечелиха Джанер Юсеин, Есел Ибрахим, Айтунч Юсеин, Ивайло Караусев, Окан Джелил от СКТМ „Родопи”.
Още с куп сребърни и бронзови медали са отличени представителите на клубовете в Момчилград на държавни първенства.