Момчилградският ветеран Димитър Караиванов се окичи с медали в Албена

Валентина ИВАНОВА

От 20 до 24 юли в Курортния комплекс „Албена“ се проведе 24-тият Международен фестивал по тенис на маса за ветерани – мъже и жени. В спортната зала на комплекса на 14 маси се състезаваха 250 състезатели от 15 държави.
Участниците бяха разпределени в 5 възрастови групи: 30-39, 40-49, 50-59, 60-69 и над 70 години.

В своята възрастова – категория над 70 години, момчилградчанинът Димитър Караиванов  се класира на второ място в индивидуалното първенство, като в групата спечели три срещи. На полуфинала победи Михаил Желев от София с 3:1 и на финала загуби от Мирон Дмитриев от Варна с 3:1 гейма.

На двойки мъже представителят на Спортен клуб по тенис на маса «Родопи» спечели убедително първото място в партньорство с Мирон Дмитриев от Варна.

В същата дисциплина в категорията над 50 години се класираха на пето място.

Следващият месец най-титулуваният ветеран на Момчилград ще участва в два международни турнира, които ще се проведат във Варна и Бургас.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *