Ивайловградски шахматистки се окичиха с медали на Купата на България

• Анджелина Авджиева и Ивона Кинева постигнаха огромен успех при деца и юноши до 16 години.
  • Състезанието се проведе в Спорт палас край Златни пясъци

Нов живот

Завърши Купата на България по шахмат за деца и юноши до 16 години. Надпреварата продължи от 21 до 27 август в НСБ Спорт Палас край Златни пясъци. В 48-то издание на турнира участваха 161 състезатели.

Шахматистите на ШК „Ивайловград“ завоюваха две призови отличия, което е огромен успех за клуба.

Анджелина Авджиева спечели бронзов медал при момичета до 10 години и с показаната стабилната игра даде сериозна заявка за още по- големи бъдещи успехи.

След колебливото начало Ивона Кинева се мобилизира и също се нареди на призовите места при девойките до 16 години с бронзово отличие.

В борба за титлата през целия турнир бе и Стефани Чакърова, но за съжаление след загуба в последния кръг се класира 4-та. В същата група участваше и Марина Атанасова, която направи добри партии, но многото ремита ѝ попречиха да се качи на почетната стълбичка и остана 5-та.

Димитър Пехливанов се бори достойно в групата на 12 годишните, но остана назад в класирането.

Красива статуетка за най-голям участник в турнира получи Анна-Мария Павлова.