Хеттрик изстреля Арда към четвъртфиналите на Купата

Арда (Кърджали) е третият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Хеттрик на Тонислав Йорданов изстреля неговия отбор към последните осем в надпреварата и бе в основата на победата с 4:1 срещу втородивизионния Литекс (Ловеч).

На „Арена Арда“ домакините си осигуриха два гола аванс още преди почивката. Христо Митев откри в 19-ата минута, а Йорданов вкара първия си гол четири минути след това.

Виктор Василев върна надеждите на „оранжевите“, след като намали до 2:1 в 62-ата минута, но нови два гола на Йорданов срeщу бившия му отбор убиха интригата – съответно за 3:1 и 4:1 в 65-ата и 71-ата минута.

Бившият юношески и младежки национал е кадър именно на Академията на Литекс, където прекарва шест години.

С днешната победа Арда се присъедини към Локомотив (София) и Пирин (Благоевград), които си осигуриха места в четвъртфиналите още на 18 ноември.