Крумовград влезе в топ 6 след драматичен успех срещу Хебър (Пазарджик) като домакин

Първенство на България по футбол, среща от 27-ия кръг на Първа лига между отборите на ФК Крумовград и Хебър (Пазарджик):

Крумовград – Хебър (Пазарджик) 3:2 (2:0)

голмайстори: 1:0 Александър Колев 9, 2:0 Димитър Тонев 35, 2:1 Ангел Бастунов 58, 2:2 Лазар Марин 79, 3:2 Матей Шимич 81

стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“, гр. Пловдив

главен съдия: Георги Гинчев, гр. Велико Търново

жълти картони: Патрик Луан, Джунейт Али, Серкан Юсеин, Матей Шимич, Лукас Сантана, Вячеслав Велев (Крумовград); Георги Каракашев (Хебър Пазарджик)

състав на Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джунейт Али, Вячеслав Велев, Ренан Арияш (91 – Лукас Сантана), Патрик Луан (77 – Октай Юсеин), Димитър Тонев (68 – Момчил Цветанов), Серкан Юсеин (84 – Жак Пехливанов), Александър Колев

състав на Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Лазар Марин, Мартин Михайлов, Георги Каракашев (79 – Красиан Колев), Йохан Н‘зи, Ангел Бастунов, Атанас Кабов (70 – Марк-Емилио Папазов), Николас Пенев (70 – Олексий Збун), Шейх Диаманка (79 – Октай Хамдиев)

Новакът в елита Крумовград влезе в първата шестица на класирането във футболната Първа лига. Играчите на Станислав Генчев спечелиха драматично срещу Хебър (Пазарджик) с 3:2 като домакин в среща от 27-ия кръг на шампионата и по този начин изместиха временно ЦСКА 1948 от шестата позиция.

На Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Пловдив символичните домакини пропиляха два гола аванс, след като до 35-ата минута водеха с 2:0 с попадения на Александър Колев и Димитър Тонев, но през втората част Хебър стигна до равенство, като точни бяха Ангел Бастунов и Лазар Марин. Все пак Крумовград стигна до успех с победен гол на Матей Шимич в 81-ата минута и по този начин събра актив от 39 точки на шестото място, с 2 повече от ЦСКА 1948, но и с два мача повече в сравнение с отбора, воден от Николай Панайотов. Хебър остава 12-и с 27 точки.

Още в четвъртата минута топката попадна в мрежата на гостите от Пазарджик. Джунейт Али бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и реализира с плътен изстрел, но попадението бе отменено заради засада.

В 9-ата домакините все пак поведоха в резултата, след като изиграха по отличен начин заучено положение от пряк свободен удар. Матей Шимич бе намерен с дълго подаване в наказателно поле и подаде към Александър Колев, който от непосредствена близост реализира с глава за 1:0.

Пет минути след това играчите на Станислав Генчев бяха близо до второ попадение, но Петър Дебърлиев се намеси решаващо и отрази с крак коварен изстрел на Серкан Юсеин от около 20 метра.

Гостите отговориха минута след това, когато Атанас Кабов се озова на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе париран от Янко Георгиев.

В 35-ата минута отборът на Крумовград удвои аванса си. Домакините разиграха добре отдясно, Александър Колев намери Вячеслав Велев в наказателното поле и той върна по земя към Димитър Тонев, който преодоля Дебърлиев с изстрел по диагонала за 2:0.

До края на първата част играчите на Станислав Генчев имаха още една добра възможност, но в 42-ата минута удар на Ренан Арияш мина покрай целта.

Четири минути след подновяването на играта през втората част Матей Шимич отново бе изпуснат от защитата на Хебър при дълго извеждащо подаване, успя да овладее и шутира технично, но Дебърлиев се разтегна и изби в ъглов удар. След корнера Вячеслав Велев също имаше отличен шанс да се разпише, оставен непокрит при разбъркване след центрирането, но стражът на гостите се намеси решаващо за втори път.

В 58-ата минута възпитаниците на Любослав Пенев намалиха изоставането си. Атанас Кабов преодоля трима противникови футболисти на десния фланг, навлезе към центъра на терена и комбинира с Шейх Диаманка, който пусна технично зад гърба си към влизащия от втора позиция Ангел Бастунов и бившият нападател на ЦСКА 1948 не сбърка, останал очи в очи с Янко Георгиев.

В 79-ата минута Хебър изравни. Тимът от Пазарджик организира бърза контраатака отдясно, при която Олексий Збун центрира към Лазар Марин и защитникът засече с десния крак в опразнената врата за 2:2.

Веднага след подновяването на играта от центъра Крумовград стигна до корнер. След неговото изпълнение домакините отново излязоха напред в резултата. Матей Шимич се разписа с глава след перфектно центриране на Секран Юсеин във вратарското поле и по този начин донесе победата на своя тим.

Източник: bta.bg

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *