Юношите на Арда записаха успешна седмица U17 завоюва победа, а U15 -равен

Нов живот

Тази седмица бе успешна за отборите от школата на ПФК АРДА. Тимът на U17 воден от Ерай Салиф изигра отложена среща от първия кръг на първенството от Зона Пловдив срещу Чавдар Пловдив. Нашите млади таланти победиха с 2:1, и записаха втора поредна победа. Още във втората минута Ервин Юсеин се възползва от грешка в отбраната на гостите и с точен удар откри резултата. След попадението футболистите на АРДА U17 създадоха още няколко положения но до попадения не се стигна. След почивката Ервин Юсеин отново имаше отлична възможност, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на гостите.  При едно изпълнение на ъглов удар, пловдивчани успяха да възстановят равенството. В 85-ата минута Денислав Маврев центрира в наказателното поле, където Ефе Ибрям бе точен и донесе победата на АРДА. В самия край отново Ибрям можеше да се разпише, но стража на гостите успя да парира удара му.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА АРДА U17:
12.Сезер Ергюн, 27.Димитър Димитров-капитан, 4. Танжу Садула , 20.Ефе Ариф, 25.Денислав Маврев, 98.Ефе Сюлейман, 70.Ефе Мустафа, 10.Берк Мустафа, 11.Ервин Юсеин, 17.Волкан Садула, 9.Георги Папратилов.
Резерви:
36.Орбай Серхан, 5.Георги Иванов, 18.Димитър Хросинков, 33.Георги Милев, 19.Ефе Ибрям, 80. Умут Хасан, 81. Берке Гюлейман

АРДА U15 завърши наравно 2:2 със Сливен в отложена среща от първия кръг на първенството от Зона Пловдив. Мерт Халил имаше първа възможност да открие резултата, но ударът му мина близо до страничната греда. В 31-ата минута обаче той се пребори за една топка в наказателното поле и с точен удар откри резултата в наша  полза. Малко по-късно удар с глава на Емре Мюмюн мина много близо до вратата на гостите. До края на първото полувреме нашите играчи създадоха няколко положения, а удар на Ерен Кьоров срещна напречната греда. След почивката инициативата продължи да бъде в състава на АРДА, а опасно положение създаде Николай Чилингиров. След грешка в нашата отбрана резултатът бе възстановен, а малко по-късно тимът на Сливен успя да отбележи и втори гол. Мартин Узунов в 80-ата минута бе точен, с което бе оформен и крайният резултат 2:2.