„Арда“ победи с 2:1 „Локомотив“ /Пловдив/ в контрола

Отборът на АРДА изигра контролна сареща срещу тима на Локомоитв Пловдив, като двата отбора използваха почивката за националните отбори. Двубоят се игра на АРЕНА АРДА и предложи доста приятен за гледане футбол. Първото полувреме завърши без отбелязан гол, въпреки няколкото чисти положения за нашите играчи. Радослав Цонев на два пъти застраши вратаря на пловдивчани, като първия път се опита да го прехвърли от центъра, а малко след това от пряк свободен удар, топката мина на сантиметри от напречната греда. След почивката Милен Стоев засече с глава центриране, но топката срещна страничната греда и след това вратарят на гостите я улови. В 65-ата минута Конте се измъкна зад отбраната и се разписа за 0:1. Резултатът бе възстановен много бързо чрез юношата на клуба Петър Динев, който направи много добър мач с екипа на мъжкия отбор на АРДА. Динев получи топката от Станислав Иванов и без проблем хладнокръвно я вкара в мрежата на Локомотив. В 75-ата минута настъпи пълният обрат в двубоя, след като Станислав Иванов бе фаулиран в наказателното поле, а Тунгара превърна отсъдената дузпа в гол. Така той оформи и крайния резултат АРДА – Локомотив Пд 2:1. В игра за АРДА се появи и друг юноша от школата на клуба Николай Жеков. Интересно е да се отбележи, че в срещата един срещу друг играха Станислав Иванов за АРДА и неговият брат Ивайло Иванов за Локомотив Пд, който преди дни подписа договор с пловдивчани.