Арда и Лудогорец не се победиха в Кърджалии останаха в подножието на топ 6

Първенство на България по футбол, мач от 14-ия кръг на efbet Лига между Арда (Кърджали) и Лудогорец (Разград):

Арда (Кърджали) – Лудогорец (Разград) – 0:0
стадион: „Арена Арда“, Кърджали
главен съдия: Ивайло Стоянов
жълти картони: Абубакар Тунгара, Джелал Хюсеинов, Пламен Крачунов (Арда); Ноа Сонко Сундберг, Антон Недялков, Спас Делев (Лудогорец).
състав на Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Абубакар Тунгара, Мартин Стойчев, Тонислав Йорданов (60-Преслав Боруков), Деян Лозев, Радослав Цонев (60-Джелал Хюсеинов), Иван Тилев (70-Ел Тетах), Лъчезар Котев и Станислав Иванов.
състав на Лудогорец: Симон Слуга, Антон Недялков, Якуб Пьотровски, Рик Джонатан (77-Тодор Неделев), Клод Гонсалвеш, Мунир Шуяр (67-Спас Делев), Аслак Фон Витри, Франциско Гомес (57-Георги Терзиев), Ноа Сонко Сундберг, Кайо Видал (67-Бърнард Текпетей) и Руан Секо (67-Квадво Дуа).

Арда (Кърджали) и Лудогорец (Разград) затвориха 14-ия кръг в efbet Лига с равенство 0:0 на „Арена Арда“ и запазиха съответно шестото и петото място във временното класиране.

Арда е с 23 точки и една зад Лудогорец, който изостава с две зад четвъртия Левски. По-рано „сините“ надвиха с 1:0 като домакини втория в подреждането Черно море (Варна).

Лудогорец направи първото си чисто положение още в четвъртата минута. Удар на Якуб Пьотровски бе блокиран и топката попадна в непокрития Мунир Шуяр, който я изпрати към опразнения ляв ъгъл на вратата. Шутът на офанзивния халф на разградчани обаче премина близо до гредата и излезе в аут.

Арда отговори в 13-ата минута, когато центриране на далечна греда намери Умар Сако непокрит, но бранителят стреля слабо в ръцете на Симон Слуга. Десет минути преди полувремето пък два удара на Пьотровски в наказателното поле бяха блокирани.

Първото чисто положение през второто полувреме бе за Арда. Центриране на Иван Тилев стигна до защитника Пламен Крачунов, който спечели високата топка на далечна греда, но не успя да уцели вратата.

Националът Спас Делев влезе в игра в 67-та минута и десет по-късно получи шанс да се разпише с глава. Центриране на Аслак Фон Витри бе засечено от нападателя в наказателното поле, но топката бе избита в ъглов удар. След него възможност да вкара имаше и Антон Недялков, който обаче бе неточен.

Домакините можеха да решат изхода от мача в своя полза в 87-та минута, но този път шампионите бяха спасени от гредата. Ел Мами Тетах направи индивидуален пробив до наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но уцели десния страничен стълб на Лудогорец.

Мачът на „Арена Арда“ завърши наравно 0:0.

Източник: bta,bg

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *