Арда направи равен с Раднички Ниш в Турция

Галина АВРЕНЛИЕВА

ПФК Арда Кърджали се изправи днес в приятелски мач срещу Раднички Ниш. Това е първата контрола за сините от Кърджали в Турция, в която не успяха да надиграят своят опонент.

Мачът приключи при резултат 1:1. Единственото попадение за възпитаниците на Александър Тунчев реализира Тонислав Йорданов, който бе точен в 35-ата минута. Нападателят се възползва от грешка на защитник, открадна топката и без проблем се разписа. През второто полувреме в 65-ата минута тимът на Раднички Ниш стигна до изравнителен гол.

През втората част от своята зимна подготовка в курорта Сиде „сините“ ги очакват още няколко контроли –  с Висла Краков на 2 февруари, на 6-ти февруари с Рубин Казан.

Отборът на Арда Кърджали ще остане в южната ни съседка до 9 февруари.