Крумовград надви Ботев с 2:1, Алекс Колев смълча „жълто-черните“ в Коматево два пъти

Крумовград отново се превърна в черна котка за Ботев (Пловдив). Новакът в  efbet Лига надви „канарчетата“ с 2:1, както направи и през есенния дял на сезона. Алекс Колев (5) беше точен за домакините с красив гол, а Георги Николов (24) изравни от дузпа със своето дебютно попадение в официален мач за „канарчетата“. В последната минута на редовното време Алекс Колев (90) беше точен от дузпа за игра с ръка на Дилан Мертенс, за което халфът получи червен картон. Това бе първи двубой и за двата тима от пролетния полусезон. Мачът се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево, където Крумовград домакинства от началото на сезона.

Още в петата минута на мача домакините поведоха в резултата с гол на своя нападател Алекс Колев. Националът беше изведен от Антонио Перера, който допусна голяма неточност в опита си да подаде топката назад. Колев напредна, спечели доста метри с дрибъл, след което шутира мощно. Топката беше насочена право в сглобката и не остави никакви шансове за намеса на Матвей Игонен.

Ботев можеше да изравни веднага. Две минути по-късно удар по земя на Антонио Перера беше спасен с една ръка от Янко Георгиев. При добавката обаче Николай Минков стреля в гредата, а след това защитата изчисти. В 11-ата минута Джеймс Ето’о центрира меко в наказателното поле. Георги Николов се позиционира добре, до не успя да преодолее Янко Георгиев с глава.

В 37-ата минута Ботев организира бърза контраатака. Самуел Акере проби по левия фланг и центрира по земя. В наказателното поле Георги Николов изпревари защитата и стреля към вратата, но в аут.

В 43-ата минута Вячеслав Велев засече с глава центриране на Серкан Юсеин, но не успя да обърне удара си към вратата и стреля в аут. Полувремето завърши с удар на Конте с глава след центриране на Ивелин Попов. В 61-вата минута Ивелин Попов пусна пас в коридор към нахлуващия в предни позиции Константинос Балоянис. Бранителят центрира остро по земя, но защитник изчисти пред крака на Георги Николов.

В 66-ата минута появилият се от пейката Укаки центрира зад гърба на защитата. Акере изскочи зад бранителите и вкара топката във вратата, но бе останал в положение на засада и голът не бе зачетен.

Източник: sportal.bg

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *