Кърджали има републикански шампион и вицешампион по бокс за ученици

• Каан Еркан и Емануил Иванов посветиха победите си на празника Рамазан Байрам
  • В Плевен се проведе първият кръг от първенството, валиден и за Купа „България“

Валентина ИВАНОВА

Петимата участници от Кърджали се завръщат от Държавното лично отборно първенство за ученици в Плевен с една шампионска и с една вицешампионска титла.

Каан Еркан от „Арда бокс“ спечели шампионската титла в оспорван финал в категория 40 кг срещу представителя на домакините от „Мизия“ Калоян Колачев. Младият талант от СУ „П.Р.Славейков“ записа две безапелационни победи с 5:0 съдийски гласа и в предишните си два мача. Той се наложи над Симеон Донов от КИКО-София и над Станислав Стоянов от „Ладимекс“-Перник. Каан се окичи с два златни медала – един от първенството и един от турнира за Купата на България.

Боксьорът показа завидни умения и усет към играта. Той е закърмен в спорта от баща си, състезател по ММА, като момчето тренира едновременно и в двата клуба. Един ден ще реши дали ще даде предимство на бокса, който все пак е олимпийски спорт и дава повече възможности за развитие. Следва съветите на Ергюнал Сабри – Оги, надява се да повтори неговите успехи.

Треньорът Стоян Узунов смята, че Каан е бъдещата звезда на „Арда бокс“.

Вицешампионът Емануил Иванов, на водещата снимка – шампионът Каан Еркан

Дебютантът Емануил Иванов /80 кг/ достигна до финала, но загуби от Никола Николов /КИКО-София/ и остана с вицешампионска титла в първенството и със сребърен медал за Купата на България, което е изключителен успех за младия и амбициозен състезател.

Със завоюваните титли момчетата от „Арда бокс“ поздравяват всички мюсюлмани в Кърджали с големия празник Рамазан Байрам.

Петимата участници от „Арда бокс“

Орхан Карагьоз отпадна на четвъртфинала в своята категория 54 кг.

Добре се представиха и другите две момчета – Еврен Ферах в категория 42 кг и Дженгиз Райчев /32 кг/.

Припомняме, че близо 200 участници от 45 клуба участваха на състезанието в Плевен.

Решаваща подкрепа в подготовката и участието на кърджалийските състезатели в шампионата оказа фирма „Кяшиф“ ЕООД.